Do prawidłowego montażu płyt poliwęglanowych niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich akcesoriów, wśród których nie może braknąć miejsca na uszczelki. To właśnie one, obok listew do poliwęglanu, są niezbędne do tego, by zapewnić wyrobom ochronę i wpłynąć na ich żywotność. Jeżeli rozglądasz się za tego typu produktami, doskonale trafiłeś. Poznaj ofertę PlexArt i sięgnij po najwyższej klasy akcesoria do montażu płyt poliwęglanowych – zapraszamy.

USZCZELKA NAKROKWIOWA SAMOPRZYLEPNA SD-12

14,39 zł brutto/mb

  • SZEROKOŚĆ: 60 MM

USZCZELKA DO PROFILU GÓRNEGO DOCISKOWA

3,84 zł brutto/mb

Uszczelki do płyt poliwęglanowych – jaka jest ich rola?

Odpowiednio dopasowane uszczelki do montażu poliwęglanu to jedne z najważniejszych elementów w czasie tworzenia konstrukcji z płyt poliwęglanowych. Mają bowiem one bardzo ważne zadanie, a mianowicie – zabezpieczanie elementów przed uszkodzeniem i ścieraniem, a także ich stabilne utrzymanie.

Rodzaj uszczelki a konstrukcja

Aby myśleć o udanym montażu, a także zapewnieniu stabilności oraz ochrony płytom, należy sięgnąć po uszczelkę, która pasuje do tworzonej konstrukcji. Niedopasowane produkty nie spełnią wyżej podanych zadań, co z kolei odbije się na trwałości poliwęglanu. 

Na szczęście na stronie plexart.com.pl znajdziesz samoprzylepne uszczelki, które z łatwością dopasujesz do każdej powierzchni i umieścisz dobrym miejscu. W naszej ofercie znajdują się m.in. uszczelki nakrokwiowe oraz dociskowe uszczelki do profilu górnego

Wszystkie akcesoria zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających im świetne właściwości termoizolacyjne, a także niewrażliwość na negatywne działanie zewnętrznych czynników jak np. wilgoć.

Uszczelki do poliwęglanu i nie tylko, czyli co jeszcze w ofercie PlexArt?

Nasze przedsiębiorstwo doskonale zdaje sobie sprawę, że uszczelki nie wystarczą do tego, by prawidłowo zamontować płytę z poliwęglanu. Dlatego też w swojej ofercie posiadamy inne produkty, w które powinien wyposażyć się każdy, kto decyduje się na tworzenie konstrukcji z poliwęglanu. W pozostałych kategoriach znajdziesz wspomniane wcześniej listwy (profile do poliwęglanu komorowego), a także taśmy do montażu poliwęglanu oraz wkręty z podkładką EPDM.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej
Jak czyścić poliwęglan?

Jak czyścić poliwęglan?

Poliwęglan, popularny ze względu na swoją wytrzymałość i przejrzystość, jest szeroko stosowany w budownictwie, produkcji…