Co wiesz o frezowaniu?

Co wiesz o frezowaniu?

Frezowanie CNC to dająca szerokie możliwości, precyzyjna i stale ulepszana metoda obróbki różnych materiałów stosowana w wielu dziedzinach – motoryzacji, automatyce, medycynie, reklamie czy lotnictwie. To proces, który dzięki wykorzystaniu odpowiednio dostosowanego plotera CNC z wyprofilowanym i obracającym się frezem pozwala na staranne obrobienie danej powierzchni, w wyniku czego możemy uzyskać niezwykle dokładne i szczegółowe detale w postaci określonych form takich jak wzorki, kanaliki czy płaszczyzny.

Poznaj możliwości i zalety frezowania tworzyw sztucznych

Frezowanie to warta uwagi technologia. Mimo że kojarzy się głównie z obróbką metali, wykorzystywana jest również przy innych materiałach takich jak aluminium, płyty z tworzyw plexi, drewno, gips ceramiczny, dibond, PCV, poliwęglan czy kompozyty wielowarstwowe. Proces frezowania jest bezproblemowy, wydajny i w części zautomatyzowany – urządzenia działają na podstawie komputerowego sterowania, a także dostarczony wcześniej projekt lub wydruk zlecenia. Możliwe jest także dekoracyjne grawerowanie, czyli wykonywanie dowolnych wzorów lub napisów na powierzchni danego przedmiotu.

FrezowanieCNC – szereg korzyści

Dzięki uniwersalności oraz możliwości uzyskania nawet najbardziej skomplikowanych i fantazyjnych kształtów z różnych materiałów, frezowanie CNC stało się bardzo powszechnie stosowaną metodą obróbki skrawaniem. Zaawansowane rozwiązania, a także komputerowa obsługa zapewnia powtarzalność, wydajność oraz wysoką jakość i dokładność przebiegu całego procesu. Ma to szczególne znaczenie dla wielu przedsiębiorstw wytwórczych czy firm zajmujących się reklamą. Za pomocą urządzeń frezujących można bowiem wykonać zarówno standardowe, jak i nietypowe elementy np. tabliczki pamiątkowe, znamionowe, adresowe z nazwą ulicy i numerem domu, pudełeczka lub urny z bezbarwnej bądź kolorowej plexi, półki, kasetony, wszelkiego rodzaju ekspozytory, a nawet specjalne płyty na place zabaw.

Obróbka skrawaniem i cięcie daje nieograniczone możliwości w tworzeniu różnych elementów. Przykładem firmy świadczącej usługi związane z frezowaniem jest nowoczesne przedsiębiorstwo PlexArt z Poznania, które może pochwalić się specjalistycznym zapleczem technicznym oraz wieloma pomyślnie zrealizowanymi zleceniami.

Podobne wpisy