Pleksa to sztywny i termoplastyczny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w warunkach domowych, firmowych i użytkowych. W tej kategorii znajdziesz wysokiej klasy płyty kolorowe pleksi na wymiar dostępne w kilku odcieniach. Produkty te bez większego problemu będziesz mógł dostosować do własnych preferencji oraz możliwości montażowych. Niezależnie od tego, jaką kolorową plexi z naszej oferty wybierzesz, możesz liczyć na najwyższą jakość. PlexArt — życzymy udanych zakupów.

Kup samą płytę lub z usługą frezowania

PŁYTA Z PLEXI KOLOR 3 MM – 205X305 CM

852,56 zł brutto

  • GRUBOŚĆ: 3 MM
  • WYMIAR: 205X305 CM

PŁYTA Z PLEXI KOLOR 5 MM – 205X305 CM

1426,20 zł brutto

  • GRUBOŚĆ: 5 MM
  • WYMIAR: 205X305 CM

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY PLEXI KOLOROWĄ A BEZBARWNĄ?

Czy płyty pleksi kolorowe różnią się czymś od plexi bezbarwnej, którą — co warto wspomnieć — również można u nas zamówić? Odpowiedź jest twierdząca, jednak jedyna zmienna odnosi się do koloru i związanej z nim przepuszczalności światła. Wszystkie inne parametry kolorowego szkła akrylowego są takie same jak tego bezbarwnego. Są to zatem następujące właściwości:

  • wysoka odporność na uszkodzenia i przypadkowe uderzenia,
  • niska waga (plexi kolorowe jest o ponad połowę lżejszym materiałem niż szkło tradycyjne),
  • solidne wykonanie,
  • najwyższa jakość,
  • niepodatność na działanie promieni słonecznych i zmiennych warunków atmosferycznych.

Powyższe cechy wyróżniają dostępne w naszej ofercie arkusze plexi kolorowych na wymiar. Już dziś skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia. Możesz być pewien, że każdemu Klientowi poświęcamy 100% naszego czasu i naszej uwagi. Wszystko po to, aby finalny produkt spełniał wszelkie oczekiwania i był ciekawą i cieszącą oko ozdobą w domu lub praktycznym i ładnie wyglądającym przedmiotem w miejscu publicznym.

JAK POWSTAJE KOLOROWA PLEXI?

Plexiglas to szkło akrylowe, czyli polimetakrylan metylu, który jest przezroczystym tworzywem sztucznym, jednak po zabarwieniu może osiągnąć pożądany kolor. Jego finalny odcień uzależniony jest po części od metody produkcji tworzywa. W przypadku plexi ekstrudowanej paleta barw jest stosunkowo wąska — mamy bezbarwne szkło akrylowe, plexi białą, pleksę czarną, pleksiglas mleczny oraz pleksę lustro. Znacznie większe możliwości w odniesieniu do kolorystyki daje pleksi wylewana, która powstaje w wyniku dodania odpowiedniego barwnika do tworzywa w płynnym stanie skupienia, z którego następnie wykonywane jest szkło akrylowe, czyli plexi właśnie. W jej przypadku możliwe jest uzyskanie tak naprawdę każdego koloru.

PLEXA KOLOROWA — GDZIE SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

Pleksiglas w kolorze to na tyle uniwersalne i wszechstronne tworzywo, że bez trudu znajdzie zastosowanie w życiu codziennym. Zdecydowanie najczęściej wykorzystane jest w branży reklamowej — z plexi kolorowej tworzone są na przykład znakibaneryszyldytablice informacyjnestoiska wystawiennicze, a także pojemniki na ulotki i wizytówki. Ten niezwykle przyjemny i łatwy w formowaniu materiał doskonale sprawdzi się także w aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Tutaj najczęściej stosuje się kolory basicowe — czerń i biel — i, sugerując się najnowocześniejszymi trendami wnętrzarskimi, umieszcza je w wybranych miejscach w kuchni, łazience, salonie czy sypialni lub na schodach, czy antresoli. Całkiem sporo zastosowań dla pleksi kolorowej na wymiar znaleźć można także w firmach, biurach, salach konferencyjnych oraz punktach usługowych czy handlowych. Za sprawą mnogości kolorów i możliwości laserowego wycięcia dowolnego kształtu w aranżacji tego typu pomieszczeń ogranicza nas wyłącznie nasza własna wyobraźnia.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej
Jakie zastosowania ma plexi?

Jakie zastosowania ma plexi?

Plexi, czyli polimetakrylan metylu, znane jest też jako szkło akrylowe lub organiczne. To materiał towarzyszący…
Czym ciąć plexi?

Czym ciąć plexi?

Plexi, inaczej szkło akrylowe, jest tworzywem sztucznym o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na wysoką…