Uwagi ogólne
Dachy z płyt komorowych należy zawsze projektować z pochyleniem co najmniej kilkunasto stopniowym, aby zapewnić prawidłowy spływ wody. Płyty komorowe poliwęglanowe pozostają stabilne podczas długotrwałej pracy w zakresie temperatur od -40°C do +120°C. Zakazane jest chodzenie bezpośrednio po płytach, ewentualnie można podczas montażu stosować deski oparte na co najmniej kilku żeberkach płyty.
Montaż
- Płyta powinna być zamontowana tak, aby pozostało miejsce w profilu na rozszerzalność cieplną materiału. Przed montażem należy wszelkie uwagi zawarte w niniejszej instrukcji skonfrontować z instrukcją montażową dotyczącą konkretnie zastosowanego systemu.
- Dopuszczalne rozstawy podpór zależą od grubości płyty, wielkości obciążenia i sposobu mocowania. Przy dobieraniu rozstawu podpór należy korzystać ze szczegółowych wykresów i tabel opracowanych przez producentów płyt.
- Nie można montować płyt uszkodzonych w transporcie lub w czasie obróbki.
- Przed montażem należy oderwać folię maskującą (z obu powierzchni płyty) na odległość około 50 mm od brzegów formatki. Pełne usunięcie folii maskujących powinno nastąpić niezwłocznie po zakończeniu montażu.
- Płyty należy tak zamontować, aby żeberka przebiegały zgodnie z kierunkiem spadu.
Blog
Wiedza prosto od specjalistów
Nowoczesne zadaszenie tarasu – jaki materiał wybrać?
Planujesz zadaszenie tarasu, ale zastanawiasz się, jaki materiał będzie najlepszy? Ta decyzja jest istotna –…
Czym malować poliwęglan komorowy? Radzimy, jak zabezpieczyć materiał
Poliwęglan komorowy to wszechstronny materiał, który zyskał popularność w wielu zastosowaniach budowlanych i dekoracyjnych. Jego…
Mocowanie poliwęglanu do drewna – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Poliwęglan to materiał, który zyskał ogromną popularność w budownictwie, szczególnie przy tworzeniu zadaszeń, osłon i…