Płyty wykonane z PET-G w odróżnieniu od płyt PET mają w swoim składzie domieszkę glikolu, który ułatwia termoformowanie próżniowe i wpływa na właściwości obu materiałów. Przez tę pozornie małą różnicę w składzie w przeciwieństwie do PET, PET-G ma wyższą elastyczność i nie ulega kruszeniu. Jeżeli zależy Ci na materiale transparentnym i elastycznym, który charakteryzuje się walorami estetycznymi, to PET-G jest idealnym wyborem. Oferujemy płyty w różnych wymiarach o grubościach od 2 mm do 5 mm. Przeznaczone są do użytku wewnętrznego lub w wersji ze stabilizacją UV – także zewnętrznego. Dostępne są w wersji bezbarwnej i opalowej.

Kupując powyżej 2 płyt otrzymasz rabat!

Napisz na adres email: biuro@plexart.com.pl

PŁYTA TYPU PET-G BEZBARWNA 2 MM – 205X305 CM

626,09 zł brutto

  • GRUBOŚĆ: 2 MM
  • WYMIAR: 205X305 CM

PŁYTA TYPU PET-G BEZBARWNA 3 MM – 205X305 CM

943,53 zł brutto

  • GRUBOŚĆ: 3 MM
  • WYMIAR: 205X305 CM

PŁYTA TYPU PET-G BEZBARWNA 4 MM – 205X305 CM

1260,94 zł brutto

  • GRUBOŚĆ: 4 MM
  • WYMIAR: 205X305 CM

PŁYTA TYPU PET-G BEZBARWNA 5 MM – 205X305 CM

1578,43 zł brutto

  • GRUBOŚĆ: 5 MM
  • WYMIAR: 205X305 CM

ZALETY PET-G

Liczne zalety PET-G sprawiają, że jest to ciekawa alternatywa dla materiałów PET i PLA. Jest on łatwy w drukowaniu i co ważne, od razu nadaje się do użytku, ponieważ nie musi stygnąć. Jest to materiał bezzapachowy, sprężysty i odporny na podwyższone temperatury. Charakteryzuje się wysoką przezroczystością. Można poddawać go recyclingowi. Płyty PET-G świetnie nadają się do formowania i są odporne na uderzenia. Nie pękają pod naciskiem. Materiał PET-G pozostaje przezroczysty podczas ogrzewania, termoformowania oraz gięcia. Płyty cechują doskonałe właściwości mechaniczne (udarność) oraz odporność na substancje chemiczne.

ZASTOSOWANIE PET-G

Płyty PET-G znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju przemysłach, m.in. jako osłony do maszyn, zadaszenia i szyby ochronne. Z PET-G można tworzyć opakowania, wazony, etui, uchwyty i pojemniki, a także akcesoria kuchenne, ze względu na bezpieczeństwo stosowania tego materiału. Wykorzystuje się go również do produkcji opakowań na chemię, m.in. do tworzenia butelek na mydła, szampony czy płyny do płukania jamy ustnej. Płyty PET-G spełniają wymogi wszystkich obowiązujących przepisów w zakresie kontaktu z żywnością i mogą być używane w styczności z żywnością niepakowaną. Często spotyka się w sklepach łopatki do nabierania sypkiej żywności wykonane właśnie z PET-G.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej