Zarówno poliwęglan komorowy, jak i poliwęglan lity to tworzywa, które bez problemu można poddać obróbce mechanicznej różnego rodzaju. Niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o gięciu, klejeniu, cięciu czy frezowaniu CNC poliwęglanu – materiał ten jest odporny na zewnętrzną ingerencję. Dzięki odpowiedniej obróbce jesteśmy w stanie uzyskać pożądany kształt, rozmiar czy grubość. Właśnie tym m.in. zajmuje się nasze przedsiębiorstwo. Jeśli zatem jesteś zainteresowany przycięciem, klejeniem lub innym rodzaje przeróbki płyt, odezwij się do nas już dziś. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie zapewniającym najwyższą jakość. Serdecznie zapraszamy – PlexArt.

Obróbka poliwęglanu – to możliwe!

Zarówno poliwęglan lity, jak i poliwęglan komorowy są tworzywami, które bez problemu można poddać szeroko pojętej obróbce. Możliwe jest to za sprawą termoplastyczności, a także świetnych parametrów technicznych, w tym dużej wytrzymałości czy odporności termicznej. Mając tę wiedzę i doświadczenie, nasza firma od lat z powodzeniem podejmuje się obrabiania poliwęglanu, co pozwala nam osiągać i tworzyć tak naprawdę dowolne kształty i wymiary płyt poliwęglanowych.

Obróbka poliwęglanu litego i komorowego – poznaj ofertę PlexArt

W naszej ofercie – prócz samych wyrobów poliwęglanowych, do których zaliczyć możemy wspomniane płyty – znalazło się miejsce również na profesjonalne usługi związane z obróbką poliwęglanu.

Możliwe jest to za sprawą nowoczesnego parku technologicznego, jakim obecnie dysponujemy – w jego skład wchodzą m.in. frezarki (plotery CNC) czy też specjalistyczne lasery i piły. Skoro mowa o urządzeniach – o jakiej konkretnie obróbce poliwęglanu mowa?

Frezowanie CNC

W PlexArt zajmujemy się m.in. frezowaniem CNC poliwęglanu, który obrabiamy za sprawą wspomnianych frezarek charakteryzujących się najwyższą wydajnością i precyzją pracy. Posiadają one duże przestrzenie robocze, wpływające na tempo pracy, a także dokładność.

Cięcie płyt

W skład naszego parku technologicznego zaliczyć możemy również wysokowydajne piły, dzięki którym z powodzeniem wykonujemy cięcie płyt poliwęglanowych. Tego typu usługa pozwala nam tworzyć wyroby na wymiar dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta

Gięcie poliwęglanu

Za sprawą gięcia poliwęglanu nasza firma jest w stanie osiągać dowolne kształty z płyt poliwęglanowych – do przykładu niech posłużą z jednej strony zaprojektowane przez naszego konstruktora obudowy maszyn linii przemysłowych czy też przeszklenia wózków widłowych, żurawi, łodzi, basenów, kończąc na przystankach autobusowych i szklarni.

Klejenie poliwęglanu

Do klejenia płyt poliwęglanowych wykorzystujemy specjalistyczne kleje, które zapewniają niewidoczne połączenia, co z kolei przekłada się na nienaganny wygląd wyrobów z poliwęglanu, a także gwarantuje mocne wiązanie, a więc trwałość płyt na wiele długich lat.

Jesteś zainteresowany obróbką poliwęglanu litego i komorowego? Zdaj się na profesjonalistów! Poznaj również nasze inne usługi, w skład których wchodzi m.in. obróbka plexiobróbka płyt typu dibond czy obróbka PCV i nie tylko.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej