Choć arkusze pleksi wyróżnią się bardzo dużą trwałością, to materiał ten jest niezwykle łatwy w obróbce. W PlexArt oferujemy kompleksowe usługi obrabiania akrylu — gięcie, klejenie, grawerowanie, cięcie (również laserem), a także frezowanie CNC. Nasza firma wykorzystuje na co dzień najnowszy, specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie w 100% uzyskać taki efekt, jakiego oczekuje od nas Klient. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, to skontaktuj się z nami. Mamy wieloletnie doświadczenie w formowaniu plexi bezbarwnej i kolorowej. Jesteśmy pewni, że spełnimy wszystkie Twoje oczekiwania.

Kup samą płytę lub z usługą frezowania

CO TO JEST PLEKSI?

Pleksi (inaczej szkło akrylowe) to skrótowa nazwa PMMA, czyli polimetakrylanu metylu — sztywnego, termoplastycznego i przezroczystego materiału, który wyglądem przypomina tradycyjne szkło. Jest on na tyle chętnie i często wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, że na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, że się z nim stykamy. Osoby, które zdecydowały się zaufać specjalistom i zamówić produkt wykonany z tego tworzywa, doceniają jego liczne właściwości, do których należą między innymi:

 • duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
 • wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz działanie promieniowania UV,
 • wysoki stopień przezroczystości,
 • możliwość łatwego i szybkiego przerobienia w procesie recyklingu (ukłon w stronę dbania o środowisko),
 • duża wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie (dlatego tak bardzo lubiany jest przez twórców konstrukcji architektonicznych),
 • wysoka sztywność,
 • lekkość,
 • korzystna cena,
 • wiele możliwości obróbki mechanicznej i termicznej.

OBRÓBKA PLEKSI — POZNAJ OFERTĘ PLEXART

Naszą bogatą ofertę, w której znajdziesz na przykład pleksiglas mlecznypleksę lustro czy plexi kolorową, dopełniają profesjonalne usługi odnoszące się do obróbki i formowania plexi. Czynności te w codziennej pracy wykonujemy sprzętem najnowszej generacji, który z najdokładniejszą starannością umożliwia tworzenie produktów związanych z branżą przemysłu, reklamową, motoryzacyjną, optyczną, ale też aranżacją przestrzeni prywatnych w mieszkaniach lub domach. Zapraszamy do skontaktowania się z nami i nawiązania współpracy związanej z obrabianiem arkuszy i płyt wykonanych z pleksi. Możemy zagwarantować, że każde zamówienie jest naszym priorytetem i poświęcamy mu 100% uwagi. Wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć potrzeby Klienta i w jego ręce oddać produkt spełniający wszystkie jego preferencje. Przy realizacji zamówienia bierzemy pod uwagę wszelkie uwagi i sugestie, które pozwalają nam przygotować estetycznie wyglądający i starannie wykonany element z pleksiglasu. W firmie PlexArt wykonujemy następujące czynności związane z obróbką plexi:

 • frezowanie CNC,
 • cięcie,
 • gięcie,
 • grawerowanie,
 • klejenie.

FREZOWANIE CNC PLEKSI

Frezowanie za pomocą urządzeń CNC wymaga specjalistycznej wiedzy oraz precyzji i umiejętności nabytych w czasie wielu lat pracy. W tej metodzie obrabiania szkła akrylowego najważniejsze jest dokładne i staranne przygotowanie projektu. Sprzęty, z którymi mamy do czynienia na co dzień, działają dzięki specjalistycznym układom sterowania numerycznego. Dzięki nim urządzenie wykonuje dokładnie taki produkt, jaki został zamówiony i określony w projekcie. Niewątpliwą zaletą frezowania jest precyzyjność w wycinaniu kształtów i detali (na przykład na materiałach ozdobnych czy meblach). Jeżeli szukasz profesjonalistów frezowania plexi CNC, to właśnie ich znalazłeś. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich oczekiwaniach.

CIĘCIE PLEXI

W PlexArt zajmujemy się także obróbką plexi związaną z jej cięciem — docinamy płyty na określony wymiar, dzięki czemu Klient otrzymuje produkt w 100% odpowiadający jego potrzebom. Tego typu czynność na szkle akrylowym wykonuje się często w branżach związanych z przemysłem i budownictwem. W temacie cięcia pleksiglasu nie należy zapomnieć o szczególnej jego metodzie, to jest za pomocą lasera. Sprzęt ten, w zależności od mocy, może ciąć na grubość nawet od 10 milimetrów wzwyż. Czas cięcia plexi laserem zależy właśnie od grubości materiału — im będzie ona większa, tym czas będzie się wydłużał. Warto wspomnieć o tym, że laser ma tę przewagę nad piłą panelową, że w końcowym produkcie nie pozostawia wyszczerbionych krawędzi. Chciałbyś zamówić usługę profesjonalnego przycinania szkła akrylowego? Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami w celu dokładniejszego omówienia swoich potrzeb.

GIĘCIE PLEKSI

Mimo że arkusze i płyty wykonane z plexi mają termoplastyczne właściwości, to nie możliwości zgięcia ich gołymi rękami. Właśnie dlatego, jeśli potrzeba Ci tego typu usługa, z pomocą przyjdą Ci nasi specjaliści z PlexArt. Korzystając ze specjalistycznych sprzętów do obróbki plexi, z pewnością spełnią wszystkie Twoje preferencje. Złożyłeś zamówienie na produkt pleksy wygięty do konkretnego kształtu? Możesz być pewien, że efekt końcowy przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

GRAWEROWANIE PLEXI

Kolejnym rodzajem obróbki pleksiglasu jest grawerowanie. Dzięki niemu możemy uzyskać interesujący efekt końcowy, który zachwyci niejedną osobę. W PlexArt profesjonalnie grawerujemy na szkle akrylowym za pomocą lasera. Ten precyzyjny i dokładny sprzęt pozwala nam uzyskać dowolny wzór, rysunek lub napis. Najczęściej metodę tę wykorzystujemy do robienia różnego rodzaju elementów dla Klientów pracujących w branży reklamowej. Jeśli i Ty jesteś związany z tą specjalizacją, zachęcamy do skontaktowania się z nami i zamówienia wybranej usługi obróbki plexi.

KLEJENIE PLEKSI

W naszej codziennej pracy realizujemy także usługi obróbki plexi związane z jej klejeniem. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań, dokładnie przygotowujemy miejsce pracy; potem specjalnymi metodami odtłuszczamy arkusz plexi i polerujemy jego krawędzie, aby następnie nałożyć odpowiednio dobrany klej. Wszystkie czynności robimy w pełnym skupieniu, z uwagą i starannością, aby finalnie oddać w ręce Klienta produkt, z którego będziemy w 100% zadowoleni i z którego sami moglibyśmy korzystać. Ciekawostką jest fakt, że klejenie szkła akrylowego jest trudną sztuką, jednak nasi profesjonaliści zajmują się tym już od wielu lat. Dzięki temu Ty — jako nasz Klient — masz gwarancję doskonale wykonanej pracy, która będzie trwała, solidna i estetyczna.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej
Jakie zastosowania ma plexi?

Jakie zastosowania ma plexi?

Plexi, czyli polimetakrylan metylu, znane jest też jako szkło akrylowe lub organiczne. To materiał towarzyszący…
Czym ciąć plexi?

Czym ciąć plexi?

Plexi, inaczej szkło akrylowe, jest tworzywem sztucznym o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na wysoką…