Dlaczego płyty HDPE idealnie nadają się na place zabaw

Dlaczego płyty HDPE idealnie nadają się na place zabaw?

Płyty HDPE to odmiana polietylenu o wysokiej gęstości. Tworzywo to charakteryzuje duża elastyczność oraz wytrzymałość. Dzięki tym cechom płyty HDPE są odporne na obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie zmieniają też swoich właściwości pod wpływem działania warunków atmosferycznych, co sprawia, że ich wygląd pozostaje niezmienny przez lata. Wykorzystuje się je do różnych celów m.in. przy budowie obiektów sportowych oraz placów zabaw dla dzieci. Co przemawia za tym, że płyty HDPE nadają się na place zabaw? Poniżej wyjaśniamy, dlaczego HDPE zastępuje inne materiały przy tworzeniu przestrzeni do zabaw dla najmłodszych.

Płyty HDPE idealne na place zabaw – co za tym przemawia?

Aranżacja przestrzeni dla dzieci wymaga wykorzystania nie tylko estetycznych, ale przede wszystkim solidnych i trwałych materiałów, które będą w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Użycie płyt HDPE spełnia wszystkie te oczekiwania. Po pierwsze polietylen o wysokiej gęstości jest wytrzymały, a dzięki stabilizatorom jest również odporny na działanie czynników zewnętrznych. Płyty HDPE są też specjalnie zabezpieczane np. przed promieniowaniem UV, dzięki czemu nie blakną i zachowują niezmienny wygląd przez lata. Po drugie są w pełni bezpieczne i nie oddziałują negatywnie na środowisko. Nie ma więc przeciwwskazań co do bezpośredniego kontaktu z dziećmi.

Po trzecie płyty HDPE są też łatwe w utrzymaniu czystości oraz nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Wykazują także wysoką odporność chemiczną w kontakcie z rozpuszczalnikami, roztworami soli czy kwasami, przez co są właściwie zabezpieczone przed Graffiti. Są też lekkie i wodoodporne, co sprawia, że sprawdzają się przy budowie nawierzchni. Ponadto dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. W ofercie naszej firmy PlexArt znaleźć można płyty HDPE jedno- lub dwukolorowe oraz płyty antypoślizgowe. Wykonuje się z nich zjeżdżalnie, figurki do bujaków, rzeźby i elementy zabawek, które przyciągają uwagę intensywnością kolorów, a jednocześnie gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas zabawy.

Podobne wpisy