Już zimą pomyśl o zadaszeniu z poliwęglanu komorowego!

Już zimą pomyśl o zadaszeniu z poliwęglanu komorowego!

Zima za oknem, a śniegu nie widać? Nie możesz doczekać się przyjścia wiosny, aby zacząć zaplanowane już dawno prace w swoim ogrodzie? Nie musisz niczego odkładać na później! Wykorzystaj dodatnie temperatury i zacznij budować wymarzony taras z praktycznym zadaszeniem z płyt z poliwęglanu komorowego! Brzmi niewiarygodnie? To prostsze niż myślisz! Bo czy jest coś przyjemniejszego niż poranek z aromatyczną kawą pośród zieleni?

Doskonała osłona na letnie upały

Poliwęglan komorowy jest lekki, sztywny, bardziej wytrzymały od szkła. Z tego względu stosuje się go często w wiatach dla aut lub narzędzi, a także jako zadaszenie na parkingach czy przystankach autobusowych. Odporne na silny wiatr oraz wahania temperatur płyty z tego materiału pozwolą na szybkie ukończenie prac i Twój wymarzony taras będzie już gotowy do użycia podczas pierwszych ciepłych wiosennych dni!

Dostosuj całą konstrukcję do właściwości poliwęglanu komorowego

Podczas dodatnich temperatur możesz spokojnie rozpocząć działania związane z zakotwiczeniem drewnianej konstrukcji, aby po miesiącu kontynuować budowę. Musisz jednak pamiętać, że płyty z poliwęglanu komorowego wymagają zupełnie innego kształtowania architektury niż w przypadku korzystania np. z dachówki. W celu uniknięcia błędów najlepiej poprosić doświadczonego fachowca o dokonanie obliczeń dla całego projektu. Ze względów bezpieczeństwa taras musi mieć co najmniej 4 m długości, a także krokwie o przekroju nie mniejszym niż 6 cm. Dzięki temu powstała budowla stanie się harmonijną częścią domu, a Ty nie będziesz mieć poczucia, że jakiś element nie pasuje do całości.

Zastąp szkło płytą z poliwęglanu komorowego!

Wszelkie ściany z tworzyw sztucznych muszą również zostać odpowiednio przymocowane, aby zapewnić stabilność całej konstrukcji. Dotyczy to m.in. przytwierdzenia listew dociskowych do każdej krokwi i połączenia ze sobą płyt. Wpłynie to na trwałość oraz estetykę Twojego tarasu. Ale to nie wszystko! Poliwęglan komorowy jest również dostępny w wielu kolorach! Jeśli zadaszenie z tego tworzywa planujesz postawić w miejscu mocno nasłonecznionym, optymalnym wyborem jest kolor dymiony lub mleczny. Dzięki temu płyta będzie nie tylko doskonale izolować przed ciepłem i światłem, a Ty zyskasz osłonę przed słońcem. A gdy chcesz zbudować taras od strony północnej? Wtedy najlepiej postawić na materiał bezbarwny o przejrzystości sięgającej 78%.

Zastanawiasz się jeszcze nad zastosowaniem poliwęglanu komorowego? Skontaktuj się z nami! Z naszej pomocy skorzystało już wielu Klientów z całej Polski. Zapraszamy!

Podobne wpisy