Ściany i przegrody z poliwęglanu komorowego, litego

Tworzywa sztuczne obecnie znajdują zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Ich duża wytrzymałość, niska masa własna oraz inne zalety sprawiły, że obecnie coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju materiałów. Jedną z branż przodujących w wykorzystaniu poliwęglanu komorowego jest przemysł budowlany. Ściany oraz przegrody z poliwęglanu komorowego sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane są wytrzymałe, przezroczyste elementy.

Czym jest poliwęglan komorowy i gdzie wykorzystuje się ściany i przegrody z tego materiału?

Płyty z poliwęglanu komorowego produkowane są z żywic poliwęglanowych o świetnych parametrach technicznych. Są odporne na uszkodzenia, wytrzymałe, charakteryzują się dobrą termoizolacyjnością. Wewnątrz płyt znajdują się puste komory, dzięki czemu płyty z poliwęglanu komorowego są lekkie i świetnie przepuszczają światło. Płyty te są bardzo odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Ściany i przegrody z poliwęglanu komorowego można spotkać w różnego rodzaju biurowcach. Za ich pomocą wydzielane są specjalne boksy, zapewniające odrobinę prywatności podczas spotkań z klientami. Są one również świetnym sposobem na wydzielenie stanowisk pracy bez konieczności stawiania betonowych ścianek działowych. Zastosowanie ścian lub przegród z poliwęglanu komorowego pozwala na podział pomieszczeń, bez wrażenia zamknięcia i zmniejszenia powierzchni. Za pomocą przegród poliwęglanowych można rozdzielić również stanowiska pracy, zapewniając pracownikom komfort i prywatność.

Ścianki z poliwęglanu komorowego wykorzystuje się również w halach magazynowych, szklarniach, basenach czy ogrodach zimowych. Za ich pomocą można odgrodzić maszyny, czy też stworzyć palarnię dla pracowników. W zależności od tego, czy zostanie wybrany poliwęglan komorowy przezroczysty, czy w kolorze mlecznym, może on całkowicie przepuszczać światło lub je blokować. Zastosowanie ścian i przegród z mlecznego poliwęglanu sprawdzi się tam, gdzie konieczna jest ochrona przed wzrokiem osób z zewnątrz.

Jak widać, ścianki i przegrody z poliwęglanu komorowego są bardzo powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem, z którym można spotkać się naprawdę często. Doskonałe parametry techniczne, a także estetyczny wygląd sprawiają, że poliwęglan można spotkać również pod postacią aranżacji artystycznych w galeriach handlowych, czy jako dekoracje w projektach od architektów wnętrz. Ze względu na wyżej wymienione cechy poliwęglan stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji ścianek i przegród.