Co frezarka jest w stanie wyciąć dla Ciebie?

Co frezarka jest w stanie wyciąć dla Ciebie?

Frezowanie CNC to obecnie jedna z najpopularniejszych metod obróbki materiałów. Lista zastosowań plotera, frezarki czy centrum obróbczego jest właściwie nieskończona z uwagi na to, że dzięki urządzeniom można w krótkim czasie otrzymać precyzyjnie wykończone elementy. W dzisiejszym wpisie wymienimy kilka zastosowań frezarki. Co można zrobić za pomocą tego urządzenia? W jakich branżach się je stosuje?

Do czego się wykorzystuje frezarkę w branży budowlanej i modelarskiej?

Jednym z popularniejszych zastosowań frezarki jest wykorzystanie urządzenia w branży budowlanej, targowej, reklamowej i dla przemysłu. Można frezować na przykład płyty PCV, płyty plexi czy płyty HDPE. Dużą popularnością cieszy się również frezowanie w płytach z tworzyw sztucznych, a także w płytach drewnopochodnych, na przykład w sklejce, wiórach, laminatach czy płytach MDF.

Branża modelarska również korzysta z obrabiarek CNC. W tym przypadku chodzi między innymi o przygotowanie prototypów skomplikowanych części czy wytwarzanie komponentów, na przykład obudów i zespołów, wsporników montażowych czy uchwytów.

Zastosowanie frezarki w branży reklamowej, sanitarnej i w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Kolejnym zastosowaniem frezarki CNC jest wykorzystanie urządzenia w branży reklamowej. Mowa tutaj między innymi o frezowaniu plexi, paneli dekoracyjnych, szyldów czy tabliczek reklamowych. W branży sanitarnej są z kolei tworzone wanny akrylowe i sanitariaty ceramiczne. Dzięki frezowaniu CNC można również obrabiać rury wodociągowe. Nie sposób nie wspomnieć też o wykorzystaniu obrabiarki CNC w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

W tym przypadku urządzenie jest wykorzystywane przede wszystkim do obrabiania kontenerów i opakowań. Oprócz tego przydaje się do obróbki opakowań termoplastycznych, pozwala tworzyć elementy do lodówek, zamrażarek czy mebli oraz do produktów oświetleniowych. Warto również wspomnieć, że frezarka znajduje zastosowanie podczas obrabiania konstrukcji meblowych (na przykład szaf), tapicerskich (na przykład sof i kanap) czy technicznych.

Podobne wpisy