Place zabaw z HDPE – bezpieczeństwo i zadowolenie dzieci jest dla nas najważniejsze!

Place zabaw z HDPE – bezpieczeństwo i zadowolenie dzieci jest dla nas najważniejsze!

Ogólnodostępne place zabaw znajdujące się w parkach publicznych, osiedlach, szkołach, przedszkolach, czy w przydomowym ogródku to miejsce o szczególnych wymaganiach dotyczących jakości i bezpieczeństwa. Projektowane z myślą o zapewnieniu jak najlepszej, urozmaiconej zabawy najmłodszym, muszą spełniać wiele rygorystycznych norm. Najbardziej istotne jest użycie odpowiednich materiałów, które nie tylko estetycznie się prezentują, ale i charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Idealnym rozwiązaniem do budowy placów zabaw są płyty HDPE wykonane z polietylenu.

Płyty HDPE, PCV i HPL – zapraszamy Klientów z całej Polski

Płyty polietylenowe to trwały, elastyczny materiał o dużej gęstości. Uznawany jest za jeden z bezpieczniejszych tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku. Płyty HDPE otrzymywane są przy pomocy metody – polimeryzacji niskociśnieniowej. Mogą być obrabiane, formowane i łączone w dowolny sposób. Są łatwe w utrzymaniu oraz konserwacji. Ich dodatkową zaletą jest brak szkodliwego wpływu na środowisko. Polietylen jest bezwonny, obojętny fizjologicznie i odporny na działanie wody, rozpuszczalników organicznych, roztworów soli, kwasów, alkoholi czy benzyny. Wykazuje wysoką wytrzymałość mechaniczną. Polietylen o dużej gęstości stosowany jest w różnych gałęziach przemysłu m.in. do produkcji zbiorników, pojemników czy rur ciśnieniowych, a także do tworzenia płyt HDPE.

Frezowanie tworzyw sztucznychPoznań

W ofercie naszej firmy można znaleźć wysokiej jakości płyty HDPE w różnych wymiarach, grubościach i gamie kolorystycznej. Zajmujemy się sprzedażą trwałych płyt jednokolorowych, dwukolorowych, a także wyposażonych w antypoślizgową powierzchnię, która idealnie sprawdzi się przy tworzeniu elementów wyposażenia placów zabaw dla dzieci. Nasze produkty posiadają stabilizatory UV, dzięki czemu płyty zachowują swój kolor przez wiele lat. Dodatkowo proponujemy usługi związane z prefabrykacją płyt HDPE. Wykonujemy m.in. frezowanie CNC, które pozwala na wycinanie dowolnych wzorów, grawerujemy oraz obrabiamy krawędzie. Tworzymy różne kształty z elementami grawerowanymi – od zwierząt, po formy geometryczne.

Frezowanie CNC płyt HDPE i innych tworzyw sztucznych – Plexart z Poznania

Płyty HDPE to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych placów zabaw – jako zamiennik drewna i metalu dają nieograniczoną możliwość tworzenia różnych, trwałych i kolorowych konstrukcji m.in. siedzisk, huśtawek, podłóg, ścianek wspinaczkowych, zjeżdżalni czy piaskownic.

Podobne wpisy