Pojemniki z plexi w zastosowaniach sklepowych (na pieczywo/cukierki)

Pojemniki z plexi w zastosowaniach sklepowych (na pieczywo/cukierki)

Pleksiglas jest bardzo uniwersalnym materiałem, z którym można spotkać się na praktycznie każdym kroku. Korzysta z niego praktycznie każda branża, od przemysłu budowlanego, przez biurowce, po przemysł spożywczy i usługowy. Materiał ten jest bardzo elastyczny i podatny na obróbkę, dzięki czemu można go uformować w dowolny sposób. W obecnych czasach praktycznie wszędzie zamontowane są osłony z plexi, gwarantujące bezpieczeństwo pracowników i klientów. Od wielu lat plexi najczęściej wykorzystywane było w różnego rodzaju sklepach spożywczych pod postacią pojemników czy osłon na żywność.

Gdzie znajdują zastosowanie pojemniki z plexi?

Pojemniki i osłony z plexi charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na urazy, są także bardzo higienicznym rozwiązaniem. Ich dużą zaletą jest także lekkość, dzięki czemu z łatwością można przenieść ją z  miejsca na miejsce. W sklepach spożywczych wykorzystuje się je bardzo często jako pojemniki na pieczywo. Ich konstrukcja pozwala na stworzenie rozdzielonych pojemników na różnego rodzaju wypieki. Za ich pomocą możliwe jest także stworzenie swego rodzaju gablot, za którymi ustawia się cenne produkty jak drogie alkohole czy papierosy. W sklepach RTV i AGD różnego rodzaju sprzęty chronione są właśnie przy pomocy plexi.

Bardzo często ten materiał służy do produkcji pojemników do przechowywania różnego rodzaju cukierków i łakoci sprzedawanych na wagę. Obudowy plexi znajdują zastosowanie również jako pojemnik na ciastka w sklepach spożywczych. Dzięki temu, że materiał ten jest przezroczysty, potencjalny klient może obejrzeć interesujące go ciastka czy ciasta i zdecydować się na zakup. Cukierki za osłonami plexi stanowią również swego rodzaju ozdobę sklepu, a ich budowa pozwala na wygodną samoobsługę.

Umieszczanie produktów spożywczych w pojemnikach lub kuwetach z plexi pozwala na ochronę ich przed nadmiernym kontaktem z bakteriami, ponieważ nikt oprócz sprzedawcy nie ma możliwości dotknięcia produktu. Chleby czy bułki umieszczane w pojemnikach z plexi dłużej zachowują świeżość i miękkość, nie czerstwieją tak szybko. Jak widać, pojemniki z plexi znajdują naprawdę spore zatosowanie w różnego rodzaju sklepach, głównie w branży spożywczej, ponieważ to produkty spożywcze są najbardziej podatne na niekorzystne warunki czy łatwe uszkodzenie.

Podobne wpisy