Wiosna za rogiem, czyli czas na poliwęglan komorowy

Wiosna za rogiem, czyli czas na poliwęglan komorowy

Podejrzewamy, że dla wielu z Was, tytuł dzisiejszego tekstu mógł wydać się nieco dziwny. Wiosna niewielu ludziom kojarzy się z poliwęglanem komorowym, a jeśli tak, to pewnie – podobnie jak my – pracują oni w branży tworzyw sztucznych. Choć, oczywiście, wspomniany tytuł należy traktować z przymrużeniem oka, to nadejście wiosny zwiastuje znacznie większe zainteresowanie poliwęglanem komorowym. Zanim jednak zabierzemy się za wyjaśnienie, z czego ono wynika, postanowiliśmy w kilku (no, może kilkunastu) zdaniach wytłumaczyć czym tak naprawdę jest poliwęglan i co go charakteryzuje.

Poliwęglan komorowy – wytrzymałość, mnogość zastosowań i stosunkowo niska cena

Poliwęglan komorowy to wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które bardzo chętnie jest wykorzystywane w szeroko rozumianym budownictwie. Powstaje poprzez ekstruzję granulatu poliwęglanowego. Owa ekstruzja to nic innego, jak sposób obróbki polegający na tłoczeniu. Ten stosunkowo prosty proces pozwala uzyskać materiał niezwykle wytrzymały, z którego wykorzystaniem możemy konstruować obiekty poziome i pionowe. Aktualnie najpopularniejszym tworzywem spośród dostępnych na rynku jest właśnie poliwęglan
komorowy
oraz poliwęglan lity. My, dzisiaj skupiamy się na tym pierwszym.

Osłony, wiaty, świetliki i inne obiekty wykonane z poliwęglanu

Skoro kwestię definicji mamy już za sobą, pora skupić się na możliwościach poliwęglanu komorowego. Z jego pomocą możemy bez trudu zbudować zadaszenie tarasów, trwałe świetliki, altany, a nawet – co zapewne ucieszy wszystkich amatorów ogrodnictwa – szklarnie. Tego rodzaju konstrukcje świetnie sprawdzą się wiosenną porą, tym bardziej że poliwęglan komorowy jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne, niestraszne mu ani wiosenne ulewy, ani ostre słońce. Co więcej, z uwagi na swoją charakterystykę jest świetną alternatywą dla szkła, dużo bezpieczniejszą, lżejszą i ponad 200 razy bardziej wytrzymałą! Ogromną zaletą poliwęglanu komorowego jest możliwość jego gięcia, jak również barwienia – np. mleczne płyty poliwęglanowe chronią przed palącym słońcem, ale nie zaciemniają pomieszczenia.

A tymczasem wewnątrz… poliwęglan!

Poliwęglan komorowy bardzo dobrze sprawdza się również wewnątrz budynków. Można go wykorzystać w budowie grodzi, ścian działowych, a także aranżacji w galeriach handlowych i biurach. Świetnym przykładem jest Galeria Posnania, w której architekci bardzo chętnie korzystali z trwałych płyt poliwęglanowych. Jak widać, warto rozważyć wykorzystanie poliwęglanu w ogrodowych konstrukcjach i nie tylko. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami, a z chęcią przedstawimy Ci możliwe rozwiązania. Zapraszamy.

Podobne wpisy