Poliwęglan to termoplastyczne i amorficzne tworzywo sztuczne wyróżniające się przezroczystością. Dzięki swoim parametrom technicznym z powodzeniem może być poddany obróbce na różne sposoby w celu osiągnięcia pożądanego kształtu i wymiarów. W PlexArt od lat sprzedajemy i wykonujemy płyty z poliwęglanu litego oraz komorowego (również na wymiar) cechujące się najwyższą trwałością i nienagannym wyglądem. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, poznaj naszą ofertę bliżej – przy większym zamówieniu nasi klienci mogą liczyć na specjalne rabaty. Zapraszamy – PlexArt.

Kupując powyżej 2 płyt otrzymasz rabat!

Napisz na adres email: biuro@plexart.com.pl

Jak powstają płyty z poliwęglanu?

To, jak powstają płyty poliwęglanowe, zależy od rodzaju tworzywa sztucznego – w naszej ofercie znajdują się zarówno wyroby z poliwęglanu litego, jak i komorowego.

  • W pierwszym przypadku płyty wytwarzane są tzw. metodą koestrukcji (współwytłaczanie z żywicy poliwęglanowej).
  • Płyta z poliwęglanu komorowego z kolei powstaje za sprawą techniki estrukcji, czyli wyciskania bądź wytłaczania z granulatu.

Jakie właściwości ma płyta poliwęglanowa?

Płyta poliwęglanowa jest produktem, który wyróżnia się świetnymi parametrami technicznymi i chemicznymi. Sam poliwęglan zaliczany jest do światłoprzepuszczalnych materiałów, jednak nie jest to jego jedyna zaleta. Tworzywo to bowiem łączy w sobie również lekkość, odporność termiczną, a także dużą wytrzymałość mechaniczną, sprawiając, że może być one bez problemu eksponowane tak naprawdę na każde warunki, bez obawy o zniszczenie i przedwczesną degradację.

Lity i komorowy poliwęglan – płyty od PlexArt, o szerokim zastosowaniu

Z racji na swoje świetne właściwości poliwęglanowe płyty znajdują obecnie szerokie zastosowanie.

  • Wyroby z poliwęglanu litego najczęściej wykorzystywane są w branży reklamowej jako np. szyldy. Z tworzywa tego wykonuje się również urny wyborcze czy nieco większe wyroby jak zadaszenia tarasów, a przede wszystkim jako osłony do maszyn w przemyśle.
  • W naszej ofercie znajdują się również płyty z poliwęglanu komorowego, który z kolei stosowany jest w szeroko pojętym budownictwie (tarasy, świetliki) czy też ogrodnictwie, gdzie stosowane są np. do obudowania szklarni.

Najwyższej jakości płyty poliwęglanowe dostosowane do Ciebie – PlexArt

Na stronie PlexArt możesz zamówić poliwęglan lity i komorowy, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Z naszej strony zapewniamy najwyższą jakość materiałów, a także wyrobów cechujących się nienagannym wyglądem oraz strukturą. Nasza firma jest w stanie dowolny kształt płyt, a wszystko to za sprawą obróbki poliwęglanu, w tym frezowania CNC poliwęglanu czy cięcia poliwęglanu.

Prześlij nam projekt i ciesz się produktem dostosowanym do Twoich wymagań. Zachęcamy do sprawdzenia również naszych płyt z plexipłyt z PCV i innych wyrobów dostępnych na stronie plexart.com.pl.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej