Właściwości i zalety zadaszenia tarasu z poliwęglanu

Właściwości i zalety zadaszenia tarasu z poliwęglanu

Szukasz najlepszego materiału do zabudowy tarasu lub zadaszenia balkonu? Nasz kandydat to poliwęglan. Lekki, trwały i nowoczesny, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych – jest w stanie spełnić wymagania najbardziej wymagających inwestorów. Przyjrzyjmy się bliżej płytom poliwęglanowym w kontekście zabudowy zewnętrznych przestrzeni wypoczynkowych.

Właściwości płyt z poliwęglanu

Do budowy zadaszenia tarasu nadają się zarówno płyty z poliwęglanu litego, jak i komorowego. Te pierwsze charakteryzują się gładką powierzchnią, a wyglądem do złudzenia przypominają szkło. Od tradycyjnych szyb różnią się jednak właściwościami – są bardziej odporne mechanicznie, elastyczne i lżejsze. Bezbarwne płyty z poliwęglanu litego mają idealną przezierność i przepuszczają światło, w związku z czym są chętnie wykorzystywane do budowy szklarni i zimowych ogrodów. Płyty z poliwęglanu dymionego, o lekko brązowym odcieniu, przepuszczają mniej światła (ok. 45%), stanowią więc dobre rozwiązanie na mocno nasłonecznione tarasy.

Płyty z poliwęglanu komorowego są jeszcze bardziej elastyczne i podatne na gięcie, dlatego używa się ich tam, gdzie elementom zadaszenia chcemy nadać kształt łuku (bardzo często wykonuje się z nich np. wiaty przystanków i świetliki dachowe). Zadaszenia z poliwęglanu komorowego są równie odporne na uderzenia, oddziaływanie deszczu, mrozu, gradu i palącego słońca, ale mniej przejrzyste od dachów z poliwęglanu litego.

Zalety zadaszenia z poliwęglanu

Wybór płyt poliwęglanowych na zadaszenie tarasu niesie ze sobą szereg korzyści, z których najważniejszą jest oszczędność. Zadaszenie będzie chroniło taras przez długie lata – bez konieczności wykonywania czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych czy kosztownych napraw.

Kolejna kwestia to estetyka. Różnorodność płyt z poliwęglanu sprawia, że można z nich wykonać zabudowę w dowolnej stylistyce. Przy budynku w stylu nowoczesnym pięknie będzie prezentowało się zadaszenie z przejrzystego poliwęglanu litego na metalowym stelażu z prostymi słupami wsporczymi; płyty dymione dobrze komponują się z konstrukcjami drewnianymi. Eksperci z naszej firmy pomogą w wyborze odpowiedniego rodzaju płyt na taras.

Podobne wpisy