Zarówno płyty z poliwęglanu komorowego, jak i poliwęglanu litego można bez problemu poddawać obróbce mechanicznej. W PlexArt zajmujemy się m.in. profesjonalnym cięciem poliwęglanu za pomocą specjalistycznego sprzętu warsztatowego. Nasza firma do każdego klienta podchodzi indywidualnie, stąd też już dziś możesz zamówić płyty w dowolnym wymiarze. Odezwij się do nas i prześlij nam projekt – resztą zajmie się nasz zespół posiadający wieloletnie doświadczenie w cięciu płyt poliwęglanowych i nie tylko.

Cięcie poliwęglanu – jeden ze sposobów obróbki

W naszej firmie zwykło się mówić, że poliwęglan jest bardzo wdzięcznym materiałem – ze względu na swoje wyjątkowe parametry techniczne, dzięki którym bez problemu możemy go poddawać szeroko pojętej obróbce. Jest to bowiem termoplastyczne tworzywo sztuczne o dużej wytrzymałości, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby poddawać je cięciu za pomocą specjalistycznych maszyn – i właśnie tym m.in. od lat z powodzeniem zajmuje się PlexArt.

Na czym polega cięcie płyty poliwęglanowej?

Cięcie płyt poliwęglanowych – jak sama nazwa wskazuje – jest procesem polegającym na przycięciu obrabianego materiału w celu uzyskania konkretnych wymiarów gotowego wyrobu. 

Poliwęglan na wymiar jest bardzo pożądanym produktem, po którego stale zgłaszają się kolejni klienci – fakt ten nie może dziwić: jest to tworzywo o szerokim zastosowaniu m.in. w budownictwie (zadaszenia), ogrodnictwie (szklarnie) czy takich gałęziach przemysłu jak medyczny, zbrojeniowy (obudowy linii produkcyjnych) – możemy go wykorzystać np. do stworzenia tablicy informacyjnej. Dzięki cięciu poliwęglanu jesteśmy w stanie uzyskać pożądany kształt i wymiar pozwalający dopasować go do naszych potrzeb montażowych i preferencji.

Frezowanie CNC poliwęglanu litego i komorowego i nie tylko – PlexArt

Jesteśmy przedsiębiorstwem, które posiada bogaty, nowoczesny park technologiczny, dzięki któremu obróbka poliwęglanu nie jest dla nas żadnym problemem. Cięcie płyt poliwęglanowych możemy wykonać zarówno za sprawą pił czy też plotera CNC  – to, jaki sprzęt używamy, zależy od grubości tworzywa. Nasze maszyny pozwalają osiągać piękne efekty – wszystko to za sprawą wydajności i nadzwyczajnej precyzji w swojej pracy. 

W usługi obrabiania wchodzi nie tylko cięcie, ale również m.in. gięcie poliwęglanu czy też frezowanie CNC płyt poliwęglanowych. Wracając jednak do przycinania tworzywa, nasza firma zajmuje się również m.in. cięciem plexi czy też cięciem płyt dibond i nie tylko. Poznaj pełną ofertę już dziś i zdaj się na profesjonalistów w swoich fachu – PlexArt.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej
Jak czyścić poliwęglan?

Jak czyścić poliwęglan?

Poliwęglan, popularny ze względu na swoją wytrzymałość i przejrzystość, jest szeroko stosowany w budownictwie, produkcji…