Poliwęglan to bardzo wdzięczne tworzywo, które bez większego problemu możemy poddać obróbce mechanicznej. Oprócz gięcia, klejenia czy cięcia nasza firma od lat z powodzeniem realizuje również usługi frezowania CNC płyt poliwęglanowych. Sam surowiec jest na tyle wytrzymały, że nie należy obawiać się o ewentualne uszkodzenia w wyniku jego obrabiania. Nasz zespół pracuje na specjalistycznym sprzęcie i najwyższej jakości materiałach, dzięki czemu frezowanie CNC poliwęglanu nie wyrządzi na jego powierzchni żadnych szkód. Zapraszamy do skorzystania z usług już dziś – zespół PlexArt.

Frezowanie poliwęglanu, czyli czego?

Poliwęglan to termoplastyczne tworzywo sztuczne, które od lat wykorzystywane jest w szeroko pojętym budownictwie, ogrodnictwie, reklamie i różnych gałęziach przemysłu. Z poliwęglanu możemy bowiem uzyskać takie produkty jak zadaszenia, tablice informacyjne, urny wyborcze, przeszklenia, szklarnie i nie tylko

Materiał ten cechuje światłoprzepuszczalność, lekkość, a także duża odporność mechaniczna. Z racji na swoje dobre właściwości techniczne i chemiczne, może być on poddawany szeroko pojętej obróbce, do której zaliczyć trzeba frezowanie CNC za pomocą specjalistycznych maszyn. I właśnie m.in. tym zajmuje się nasza firma, która dokłada wszelkich starań, by wyroby poliwęglanowe spełniały wymagania najbardziej wymagających klientów.

Na czym polega frezowanie CNC poliwęglanu?

Frezowanie to obróbka poliwęglanu, za pomocą której możliwe jest wycięcie dowolnego kształtu w strukturze materiału, a także wykonanie zdobień czy wzorów na tworzywie. Cały proces odbywa się z wykorzystaniem frezarki (plotera CNC), czyli specjalistycznego urządzenia, które wykonuje ruch obrotowy z dużą prędkością i precyzją, pozwalając osiągać pożądane przez nas efekty.

PlexArt – firma, której bez obaw możesz zlecić frezowanie poliwęglanu

Płyty z poliwęglanu litego i poliwęglanu komorowego występują w różnych grubościach, dlatego nasze przedsiębiorstwo jest wyposażone w nowoczesny park technologiczny, w skład którego wchodzą wysokowydajne frezarki i dużym polu roboczym 2100 x 3100 mm oraz 2100x4100mm doskonale radzące sobie zarówno z cieńszymi powierzchniami, jak i tymi grubszymi, bez obaw o utratę wydajności w czasie pracy. 

Nasze urządzenia posiadają układy sterowania numerycznego, przez co cały proces frezowania jest zautomatyzowany, co oznacza, że jesteśmy w stanie osiągać takie efekty, na jakie liczy klient – plotery przygotowują produkt o takich parametrach, jakie zostały podane w projekcie

Nasza kadra posiada niezbędne umiejętności, doświadczenie i wiedzę w obsłudze frezarek, co jest gwarancją udanej i bezpiecznej pracy z poliwęglanem.

Jesteś zainteresowany? Prześlij nam projekt, a my zajmiemy się resztą. Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się również m.in. w cięciu poliwęglanugięciu płyt poliwęglanowych, a także obrabianiu innych materiałów, w tym w obróbce plexi i nie tylko.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej