Gięcie płyt poliwęglanowych jest jedną z oferowanych przez PlexArt usług. Nasze przedsiębiorstwo posiada specjalistyczne sprzęty o wysokiej wydajności, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągać praktycznie dowolne kształty bez obawy o powstanie mikropęknięć na tworzywie. Każdego, kto jest zainteresowany skorzystaniem z oferty, zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów realizacji usługi.

Gięcie poliwęglanu w praktyce

Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które jest stosunkowo łatwe w obróbce – pod warunkiem że posiada się specjalistyczny ku temu sprzęt. Odpowiednie maszyny to jednak nie wszystko – zabierając się do tego rodzaju obróbki poliwęglanu, należy mieć na uwadze to, że tworzywo to wyginane może być z zachowaniem ściśle określonych zasad. Dla przykładu: zbyt ostry łuk wygięcia poskutkuje pojawieniem się mikropęknięć, które z czasem przemienią się w widoczne pęknięcia. Samodzielne gięcie poliwęglanu – choć jest możliwe – może być kłopotliwe i skończyć się zniszczeniem powierzchni materiału, stąd też najlepszym pomysłem jest zlecenie tego profesjonalistom. I w tym właśnie może pomóc Ci PlexArt.

Wyginanie poliwęglanu litego – zaufaj PlexArt

Obróbka poliwęglanu polegająca na jego wyginaniu umożliwia osiągać tak naprawdę dowolne kształty, które następnie pozwalają wykorzystać wyroby na różne sposoby: przykładem są obudowy do maszyn występujące na liniach produkcyjnych. Maszyny przemysłowe charakteryzuje się innym kształtem, do którego możemy wyprodukować indywidualną osłonę z poliwęglanu litego bezbarwnego.

W naszej firmie od lat zajmujemy się formowaniem poliwęglanu litego, które po całym procesie gięcia, zachwycają wyjątkowym kształtem, a także nienaganną strukturą – zachowujemy wszelkie aspekty bezpieczeństwa w czasie pracy i kładziemy duży nacisk na to, by produkty, które od nas wychodzą, były w 100% nieskazitelne i nieuszkodzone

Do wyginania poliwęglanu litego wykorzystujemy wysokowydajne giętarki, które gwarantują pełną automatyzację pracy na podstawie podanych przy projekcie parametrów, przez co możemy zagiąć materiał dokładnie tak, jak tego życzy sobie klient.

Zamów płyty poliwęglanowe gięte już dziś i ciesz się z najwyższej jakości produktów, które posłużą Ci na wiele długich lat. W tym miejscu zachęcamy również do poznania pozostałej części naszych usług – posiadamy również doświadczenie w m.in. gięciu plexi, czyli szkła akrylowego, zaginaniu płyt dibond czy też wyginaniu PCV.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej
Jak czyścić poliwęglan?

Jak czyścić poliwęglan?

Poliwęglan, popularny ze względu na swoją wytrzymałość i przejrzystość, jest szeroko stosowany w budownictwie, produkcji…