Płyty plexi (szkło akrylowe) możemy spotkać w wielu postaciach: jako elementy wyposażenia (sklepu, wnętrza domu), architektoniczne (osłony, świetliki) czy mebli. Aby móc dopasować je do własnych potrzeb, należy poddać je odpowiedniej obróbce mechanicznej jak np. frezowaniu CNC plexi. W PlexArt realizujemy tego typu usługi, korzystając z profesjonalnych, wysokowydajnych frezarek. Jesteś zainteresowany? Prześlij nam projekt, my zajmiemy się resztą – zapraszamy!

Kup samą płytę lub z usługą frezowania

FREZOWANIE W PLEXI, CZYLI W CZYM? O TYM CO TO DOKŁADNIE JEST

Na samym początku wyjaśnijmy sobie dokładnie, czym jest plexi. Otóż najprościej mówiąc, jest to potocznie nazywany polimetakrylan metylu, określany również jako szkło akrylowe. Należy do tworzyw sztucznych wyróżniających się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, a oprócz tego nadaje się również do obróbki.

Plexi możemy spotkać pod wieloma postaciami, jednak najczęściej są to:

  • elementy wyposażenia (sklepu, wnętrza domu);
  • produkty architektoniczne (osłony, świetliki);
  • meble.

Ich końcowe przeznaczenie wynika z naszego zapotrzebowania, dlatego, aby otrzymać docelowy element, należy przeprowadzić odpowiednią obróbkę mechaniczną. Do najpopularniejszych zaliczamy – frezowanie plexi.

CZYM JEST FREZOWANIE PLEXI?

Frezowanie plexi to jeden ze sposobów obróbki, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie pożądanego przez nas kształtu tworzywa sztucznego, a także dodatkowych zdobień lub wzorów. W PlexArt realizujemy tego typu usługi, korzystając z wyłącznie profesjonalnych, wysokowydajnych frezarek.

JAKA JEST NAJPOPULARNIEJSZA METODA FREZOWANIA PLEXI?

Aby otrzymać elementy odpowiednie do produkcji mebli z plexi, niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznych urządzeń. Bez wątpienia najpopularniejszą metodą obróbki jest frezowanie plexi, poprzez zastosowanie frezarek CNC. Przed rozpoczęciem prac należy przygotować pliki do frezowania – dostępne ich formaty to m.in.:

  • DWG;
  • EPS;
  • DXF;
  • AI.

Równie istotne jest wykonanie projektu na CNC plexi w skali 1:1 i posiadanie zamkniętych wektorów.

JAK PRZEBIEGA FREZOWANIE PLEXI I NA CO NALEŻY UWAŻAĆ?

Frezowanie plexi przy pomocy urządzeń CNC nie jest skomplikowane, jednak wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i precyzji. Kluczowe w tym wszystkim jest staranne przygotowanie projektu.

Frezarki CNC działają dzięki specjalistycznym układom sterowania numerycznego. W praktyce oznacza to, że obróbka materiału jest w pełni zautomatyzowana, więc praca operatora opiera się przede wszystkim na zaprogramowaniu urządzenia, polegającym na wpisaniu poleceń, które muszą mieć formę kodu alfanumerycznego. Dzięki niemu urządzenie przygotuje produkt o parametrach, które zostały określone w projekcie.

FREZOWANIE PLEXI CNC I JEGO ZALETY

Obrabiarki CNC pozwalają na otrzymanie estetycznych elementów z plexi, które można tworzyć w dowolnej liczbie egzemplarzy. Frezowanie plexi CNC ma wiele zalet. Ta metoda to przede wszystkim możliwość szybkiego, a jednocześnie precyzyjnego nadania pożądanych kształtów materiałowi. Zastosowanie różnych frezów sprawia, że otrzymane detale są w stu procentach zgodne z przygotowanym projektem i idealnie nadają się do tworzenia materiałów reklamowych, ozdobnych oraz mebli.

FREZOWANIE PLEXI TYLKO Z PLEXART – SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY

Jeśli interesuje Cię firma oferująca wysokiej jakości usługi takie jak na przykład: frezowanie plexi, grawerowanie plexi czy cięcie plexi – dobrze trafiłeś! Twoim jedynym zadaniem będzie podzielić się z nami swoimi oczekiwaniami i projektem, a my zajmiemy się całą resztą.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej