Plexi to tworzywo o termoplastycznych właściwościach, dzięki którym jest ono podatne na obróbkę mechaniczną różnego rodzaju.Nasza firma od lat realizuje tego typu usługi, w skład których wchodzi m.in. klejenie plexi. W PlexArt dbamy o każdy szczegół – począwszy od odpowiedniego przygotowania miejsca pracy, przez dokładne odtłuszczanie plexi, po precyzyjne rozprowadzenie kleju. Poznaj bliżej naszą ofertę i skorzystaj z profesjonalnych usług.

Kup samą płytę lub z usługą frezowania

KLEJENIE PLEXI TO SPRAWDZONE ROZWIĄZANIE GDY INNE ZAWODZĄ

Plexi jest tworzywem sztucznym, którego właściwości umożliwiają zastosowanie go w wielu dziedzinach. Wyróżnia go duża przezroczystość, odporność na działanie promieni UV czy termoplastyczność. Pozwala to na wykorzystanie plexi w licznych branżach, np. w reklamie. Jednak tworzenie elementów reklamowych wymaga łączenia lub gięcia tego tworzywa. Gdy ta druga czynność nie może zostać wykonana, z pomocą przychodzi klejenie plexi. Nie jest to prosta metoda, dlatego fach w ręku to podstawa.

ŁĄCZENIE TWORZYW SZTUCZNYCH – KLEJENIE PLEXI

Klejenie plexi znajduje zastosowanie podczas nadawania kształtu różnym elementom z tego tworzywa. Istotny w tym procesie jest dobór odpowiedniego kleju do rodzaju materiału sztucznego, który mamy zamiar połączyć. Do klejenia plexi trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować, najlepiej zaczynając od wypolerowania krawędzi płyty plexi, by łączenie było estetyczne i trwałe. Powierzając pracę specjalistom od PlexArt – masz pewność, że właśnie takie będzie.

SPRAWDZONE KLEJE DO PLEXI – CO JE WYRÓŻNIA?

W PlexArt zajmujemy się klejeniem plexi wyłącznie w profesjonalny sposób, dlatego, aby wszystko przebiegało po naszej myśli, również tylko takich produktów używamy. Tak naprawdę wybór rodzaju kleju, który wykorzystamy, może być kluczowy dla powodzenia całego procesu.

Kleje do plexi, które sprawdzają się najlepiej, są bezbarwne i polimeryzacyjne, a oprócz tego zawierają roztwór polimeru akrylowego w metakrylanie metylu. Stosuje się je do łączenia zarówno krawędzi, jak i płaskich powierzchni plexi czy innych tworzyw, np. poliwęglanu litego. Wysokiej jakości kleje do plexi oraz odpowiednio przygotowana powierzchnia, to podstawa dobrze wykonanej usługi.

KLEJENIE PLEXI TO ZADANIE DLA PROFESJONALISTÓW

Jeśli powierzchnia jest odtłuszczona, a odpowiedni klej mamy pod ręką, można przystąpić do pracy. Jednak cały proces wcale nie jest taki łatwy, dlatego oprócz właściwego przygotowania, niezwykle ważna jest precyzja oraz wiedza potwierdzona posiadanymi umiejętnościami.

Najczęściej klej znajduje się w specjalnie wyprofilowanej tubce, przez co z pozoru klejenie plexi może wydawać się proste, jednak by zrobić to profesjonalnie, wymagana jest wprawa, dlatego, jeśli zależy Ci na uzyskaniu oczekiwanego efektu końcowego – skorzystaj z pomocy PlexArt.

Wszystkim Klientom z całej Polski polecamy wysokiej jakości usługi naszych fachowców – oferujemy również m.in.: frezowanie plexi, cięcie plexi i grawerowanie plexi.


Blog

Wiedza prosto od specjalistów

Zobacz więcej
Jakie zastosowania ma plexi?

Jakie zastosowania ma plexi?

Plexi, czyli polimetakrylan metylu, znane jest też jako szkło akrylowe lub organiczne. To materiał towarzyszący…
Czym ciąć plexi?

Czym ciąć plexi?

Plexi, inaczej szkło akrylowe, jest tworzywem sztucznym o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na wysoką…